Nebankovní půjčky - Double Information
DOUBLE INFORMATION | Dandova 2619/13, 193 00 Praha 9
Telefon: 777 774 200
www.doubleinformation.cz

Nebankovní půjčky
Americká hypotéka Vyplacení zástav Konsolidace půjček Půjčka na rekonstrukci Nebankovní úvěr Exekuce nemovitostí Podnikatelský úvěr Vlastní bydlení Stavební firmy Provize a poplatky Ochrana os. údajů Na co se ptáte Nejčastěji požadujete Podvodníci Dokázali jsme... Pomáháme O nás GDPR Zásady ochr. os. údajů Zásady cookies Odkazy Kontakt

Upozornění

Spotřebitelské úvěry (dle zákona č. 257/2016 Sb.),
a dále pak malé půjčky
a mikropůjčky neposkytujeme, ani nezprostředkováváme.

Odmítáme nabízet cokoli,
co je pro běžného klienta
(se záznamy v registrech) nedosažitelné či předražené!



Co vše si lze představit pod pojmem NEBANKOVNÍ PŮJČKY

Nebankovní půjčky jsou půjčky, které neposkytují banky, ale soukromé společnosti. Některé (většinou ty velmi drahé) i soukromé osoby, chcete-li, lichváři. Ano, takto jsou označovány osoby, které poskytují půjčky většinou načerno, určitě ne v souladu se zákony. Ve stejném stylu pak také probíhá případné vymáhání, rozhodně ne v rukavičkách. O těchto však v tomto článku psát nechceme.

Víte jaké existují typy nebankovních půjček? Tušíte, v jakých výškách se tyto půjčky bez registru poskytují, kolik je investorů v ČR, jaký je nejčastější důvod žádosti, atd.?

Abychom Vás neunavovali dlouhými texty, tyto základní informace jsme pro Vás připravili na této stránce.

Druhy nebankovních půjček

Společností (vč. soukromých osob), které poskytují různé typy nebankovních půjček, je mnoho. Jejich počet se v ČR pohybuje v desítkách tisíc. Některé firmy poskytují pouze tzv. mikropůjčky, které se vyplácí v řádech stokorun, max. 5000 Kč. Tyto půjčky se vyznačují nízkou náročností na žadatele. Většinou jsou pro poskytnutí půjčky dostačující dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, popř. daňové přiznání. Některé firmy pak ještě vyžadují navíc nějaké potvrzení o bydlišti žadatele o půjčku (např. SIPO, platby za internet apod.), dále poslední výpis z bankovního účtu atd.
U těchto malých půjček počítejte s velmi krátkou dobou splatnosti, mnohdy týdenními splátkami a úrokem hraničícím s lichvou!

Další kategorií jsou firmy, které jsou schopny půjčit bez zajištění i několik desítek tisíc, některé firmy až 100.000 Kč. U vyšších půjček již musíte počítat s důkladnějším prověřováním. Pokud není u půjčky vyžadováno ručení nemovitostí, nahlíží se většinou do registru Solus, do registru exekucí, a dalších propojených databází. U těchto nezajištěných půjček musíte počítat s velmi vysokou úrokovou sazbou a omezenou dobou splatnosti.

Pod nebankovní půjčky lze zahrnout i tzv. americké hypotéky, jsou-li poskytovány nebankovními společnostmi. Americká hypotéka je půjčka zajištěná nemovitostí. Pokud je poskytována soukromými subjekty, jedná se taktéž o produkt nebankovní.
Americkou hypotéku poskytují i banky. Avšak zde již musíte počítat s tím, že banka vždy nahlédne do bankovního registru (BRKI). Vzhledem k tomu, že bankovní a nebankovní registr byly spojeny, banka současně nahlédne i do nebankovního registru (NRKI).
Dále po Vás bude banka požadovat doložení příjmů, a to ať jste zaměstnanec, nebo podnikáte. Některé banky jsou v některých případech schopny poskytnout americkou hypotéku bezpříjmovou, avšak v tomto případě počítejte s mnohem vyšší úrokovou sazbou!

Využití nebankovní půjčky

Pokud se jedná o tzv. mikropůjčku, která je poskytována zpravidla maximálně do 5000 Kč, je ve většině případů důvodem nečekaná událost, jako např. poškození dražšího spotřebiče (lednice, pračka, apod.), tzn. peníze na nákup spotřebiče nového.

Vyšší hotovostní půjčky, které jsou poskytovány v průměru do 100 000 Kč, využívají většinou lidé na nutnou rekonstrukci, zařízení domácnosti, často i na doplacení jiné půjčky, která byla pro její nesplácení sesplatněna.

Půjčky, které jsou již zajištěné nemovitostí (tzv. americké hypotéky), jsou nejčastěji poskytovány od 100.000 Kč do 2.000.000 Kč. Některé firmy poskytují částky i vyšší, vždy však záleží na hodnotě zastavované nemovitosti. Průměrná výše tohoto nebankovního úvěru (dle grafu za loňský rok) je 600.000 Kč.
Americká hypotéka, přesněji v tomto případě nebankovní americká hypotéka, je v 90% případů poskytována na sloučení jiných půjček, které žadatel o tento nebankovní úvěr nestíhá splácet, mnohdy  má některé již sesplatněné.

Konsolidace půjček je nečastějším důvodem žádosti o nebankovní americkou hypotéku. Žadatelé jsou vždy klienti, kteří ví, že jim banka nepůjčí. Mají záznam v bankovním registru, hrozí jim exekuce atd.

Podmínky nebankovní půjčky

Pojem "nebankovní" by měl být  vždy opakem pojmu "bankovní", tzn. rozhodně by toto měl vždy poznat žadatel o půjčku na podmínkách. Bohužel tomu tak vždy není.
Jednou z nejzásadnějších podmínek pro poskytnutí bankovní půjčky je, že žadatel nesmí mít negativní zápis v bankovním registru (BRKI), nebankovním registru (NRKI), a dnes již bohužel i registru Solus. Naprostá většina bank je totiž i členem Solusu, do kterého samozřejmě před schválením půjčky taktéž nahlédnou.

V ČR je několik tisíc subjektů (včetně právnických), kteří se tváří jako nebankovní a v tomto duchu se i prezentují. Když však u nich podáte žádost o půjčku, protože víte, že máte právě negativní zápis v uvedených registrech, bude Vám sděleno, že musíte doložit výpisy z BRKI, NRKI, a u některých poskytovatelů "nebankovních" půjček i registru SOLUS, přičemž si tyto všechny výpisy musíte sami i zajistit, a samozřejmě zaplatit jejich vydání! Dle našeho logického názoru, nejsou tyto půjčky nebankovní! Alespoň ne tak, jak to potřebuje klient, který ví, že nemůže do banky a logicky proto hledá půjčku nebankovní!

Pro ty z Vás, kdo dočetli až sem, bychom rádi uvedli to, co je na několika místech našich webových stránek uvedeno, a toto skutečně garantujeme! Naše půjčky jsou opravdu nebankovní!
Nenahlížíme ani do bankovního či nebankovního registru, ani do registru REPI!




 
Naši partneři Užitečné odkazy tvorba www stránek emocio
Akce - výše splátek na přání